Detektory oxidu uhelnatého (CO)

Oxid uhelnatý (CO), je toxický plyn jehož  přítomnost člověk nevnímá čichem, chutí ani zrakem. Vzniká nedokonalým spalováním paliv na bázi uhlíku, tedy i zemního plynu.  Určité nebezpečí může představovat v případech vadného odtahu  kouřových zplodin ze spotřebičů nebo při jeho snížené účinnosti. Např. v extrémně horkých  letních dnech může za určitých okolností docházet ke snížení tahu komína.  Ten běžně funguje tak, že spaliny ze spotřebiče  stoupají  komínem vzhůru, protože jsou lehčí než venkovní chladnější vzduch. V extrémně horkých dnech uvedené však nemusí vždy platit, protože zplodiny mohou být chladnější než přehřátý vzduch z venku a mohou tak být tlačeny zpět do místnosti.  Moderní plynové spotřebiče mají již standardně zabudováno čidlo, které je v případě výše popsané situace automaticky vypne. Odběratelé využívající starší typy spotřebičů si mohou pořídit detektor CO,  který je  na případné nebezpečí v předstihu včas upozorní.

Svým zákazníkům  nabízíme za zvýhodněných podmínek  dvě varianty  detektorů CO  od společnosti  Honeywell, které se liší možnostmi uživatelského rozhraní a dobou životnosti.

 

 XC100

  • 10letá životnost a záruka
  • zvýrazněné poplašné hlášení
cena 1 109 bez DPH Kč/ks
cena 1 342 včetně DPH Kč/ks
 

 XC100D 

  • 10letá životnost a záruka
  • zvýrazněné poplašné hlášení
  • multifunkční displej zobrazující informace o úrovni koncentrace  CO
cena 1 181 bez DPH Kč/ks
cena 1 429 včetně DPH Kč/ks

 

Podrobné informace lze získat prostřednictvím  e-mailu poradce@ppas.cz.

Detektory můžete zakoupit v našich obchodních kancelářích Jungmannova 31, 110 00 Praha 1 nebo U Plynárny 500, 145 08 Praha 4 v době: Po a St 8.30–18.00 hod. Út a Čt 8.30–16.00 hod. Pá 8.30–12.00 hod.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.