O nás

Pražská plynárenská a.s.


 

Naše společnost dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou spolehlivě zásobujeme více jak 425 tisíc odběrných míst. Naše historie je sice nedílně spjata s Prahou, kde lze kořeny plynárenství vysledovat až do roku 1847, ale v současné době poskytujeme zákazníkům své služby po celé České republice.

Se zemním plynem obchodujeme na základě licence č. 241218964 vydané Energetickým regulačním a s elektřinou na základě licence č. 141015380 vydané týmž úřadem.

V průběhu času jsme prošli vývojem odrážejícím společenské změny, technologický pokrok a získali jsme neocenitelné zkušenosti díky řešení nejrůznějších obtížných situací. I proto jsme v současné době stabilní, moderní a prosperující energetickou společností, která je schopna pružně a rychle reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků.

Mezi naše hlavní priority patří zajištění komfortního zákaznického servisu, energetické bezpečnosti a širokého spektra nadstandardních služeb.

Dlouhodobě podporujeme nové, ekologické a efektivní technologie využívání energie jako je využití zemního plynu v dopravě. Tradičně také podporujeme nejrůznější obecně prospěšné projekty, čímž aktivně přispíváme pozitivnímu rozvoji společnosti.     
 

DCEŘINÉ SPOLEČNOSTI

 

Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

www.ppdistribuce.cz

100% dceřiná společnost vznikla na základě požadavku vyplývajícího z přijaté legislativy (právní oddělení provozovatele distribuční soustavy). Společnost byla zapsána do obchodního rejstříku dne 7. prosince 2005, a její činnost byla zahájena od 1. ledna 2007 v souladu s platnou legislativou.

U Plynárny 500, Praha 4

IČ: 27403505

Pražská plynárenská Servis distribuce, a.s.

www.ppsd.cz

Společnost se zabývá komplexními službami v oblasti výstavby, servisu, oprav a údržby veškerých plynárenských zařízení a působí i v oblasti tzv. odběrních plynových zařízení a průmyslových plynovodů. Vedle toho je také schopna zajistit prakticky nepřetržité provozování plynových kotelen.

U Plynárny 1450/2a, Praha 4

IČ: 47116471

Prometheus, energetické služby, a.s.

www.promes.cz

Společnost nabízí širokou škálu energetických služeb, zahrnujících: výrobu a prodej tepelné energie, prodej plynových spotřebičů, energetické poradenství, návrh a realizace tepelného hospodářství zákazníka, kogenerační a trigenerační systémy a další.

U Plynárny 500, Praha 4

IČ: 63072599

Montservis PRAHA, a.s.

www.montservispraha.cz

Společnost Montservis PRAHA, a.s., se zabývá především výstavbou a rekonstrukcemi blokových a domovních kotelen a správou a provozem energetických zařízení. Provozuje pro město také bazény Šutka a Hloubětín.

U Plynárny 500/44, Michle, 140 00 Praha 4

IČ: 00551899

Nová PP Distribuce, a.s.

100% dceřiná společnost, zapsána do obchodního rejstříku dne 18. prosince 2023

U Plynárny 500/44, Michle, 140 00 Praha 4

IČ: 21031088

 

Vedení společnosti PPAS

Představenstvo

předseda představenstva Ing. Ludvík Baleka     
člen představenstva Ing. Milan Cízl    
člen představenstva Ing. Petr Kovařík, MBA   
člen představenstva Ing. Martin Slabý

Dozorčí rada

předseda dozorčí rady Mgr. Jan Recman     
členka dozorčí rady Mgr. Alice Klementová     
člen dozorčí rady Petr Klepáček     
člen dozorčí rady Mgr. Miroslav Vránek     
člen dozorčí rady Ing. Tomáš Hřebík, Ph.D.     
člen dozorčí rady Mgr. Jindřich Lechovský      
člen dozorčí rady Ing. Lukáš Wagenknecht      
člen dozorčí rady JUDr. Martin Šenkýř     
člen dozorčí rady Mgr. Tomáš Kaplan   
člen dozorčí rady Ing. Patrik Nacher   
člen dozorčí rady Ing. Vladimír Schmalz

 

Výbor pro audit

předseda výboru pro audit Ing. Ondřej Kajml     
člen výboru pro audit RNDr. Jan Materna, Ph.D     
člen výboru pro audit p. Peter Chrenko

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.