Fotovoltaika

Šetřete díky energii ze slunce
Špičková technologie
Špičková technologie

Dodáváme kompletní technické řešení od značky Growatt. 

ikona výkup
Výkup až za 3 100 Kč/MWh

Nespotřebovanou elektřinu vykupujeme za jednu z nejlepších cen na trhu. 

Ikona týmu
Vlastní tým specialistů

O celou zakázku včetně vyřízení dotace a závěrečné odborné kontroly se postará náš vlastní tým. 

Jistota
Jistota

Jsme stabilní firma vlastněná Prahou a budeme tu pro vás i v dalších letech.

I vašemu domu navrhneme řešení na míru
I vašemu domu navrhneme řešení na míru

Zakládáme si na kvalitních technologiích, proto pracujeme s panely Canadian Solar, které doplňujeme Growatt střídačem a baterií. Na jednotlivé komponenty poskytujeme prodlouženou záruku: 25 let na výkon panelů, 10 let na střídač, 10 let nebo 6 000 cyklů na baterii. Jedna z nejoptimálnějších variant pro běžný rodinný dům je fotovoltaická elektrárna o výkonu 7 kWp a baterie s kapacitou 10,24 kWh.

Chci kalkulaci

 
Proč se fotovoltaika vyplatí?
Proč se fotovoltaika vyplatí?
  • Snížíte si náklady na energie o 50 %.
  • Zajistíte si vlastní elektřinu pro běžný chod domácnosti a stanete se soběstačnější.
  • Do baterie si uložíte vyrobenou energii, abyste ji měli k dispozici třeba večer.
  • Budete využívat energii z obnovitelného zdroje.

Naše realizace

Spolehněte se na zavedenou městskou firmu
Spolehněte se na zavedenou městskou firmu

Pražská plynárenská patří mezi největší české dodavatele energií. Jako městská společnost se snažíme přispívat k tomu, aby se v Praze a jejím okolí bydlelo co nejlépe za využití moderních technologií. Realizaci vaší fotovoltaické elektrárny zajistíme od úvodní konzultace přes dotaci (základní podmínky najdete zde) po instalaci a spuštění.

Ozvěte se mi

Nejčastější dotazy
Pro koho je fotovoltaická elektrárna vhodná?

Pro všechny, kteří chtějí trvale snížit náklady na elektrickou energii. Slunce je jako zdroj energie nevyčerpatelné. Pro všechny, kdo chtějí snížit svou závislost na distribuční soustavě. Fotovoltaická elektrárna je vhodná pro rodinné domy všech kategorií a velikostí. Pro všechny, kteří chtějí mít v domácnosti čistý bezemisní zdroj elektrické energie. Není nám lhostejné, jaký vzduch my všichni a naše děti dýcháme. Pro všechny, kteří mají větší odběr elektrické energie během dne. V domácnostech je fotovoltaická elektrárna ideální zejména v kombinaci s bazénem, elektrickým vytápěním, klimatizací nebo ohřevem vody na vytápění objektu.

Mám nárok na dotaci z programu Nová zelená úsporám? Na koho se mohu obrátit?

Nic řešit nemusíte, vše vyřídíme za Vás, v rámci našich služeb. Pouze poskytnete nezbytné dokumenty, náš energetický auditor vyřídí poskytnutí dotace, která Vám po dokončení instalace přijde na účet.

Jak rychle se mi vrátí investice do fotovoltaické elektrárny?

Když cena elektřiny stoupá, návratnost se zrychluje. Snížíte dopad rostoucích cen elektřiny na váš rodinný rozpočet a budete energeticky více nezávislí.

Fotovoltaická elektrárna, kterou Vám nabízíme, je kvalitní produkt s moderními technologiemi za dostupnou pořizovací cenu. V kombinaci s dotačním programem Nová zelená úsporám je tak návratnost investice velmi rychlá (cca 6-10 let).

Rád bych k nákupu využil možnost financování. Neztrácím tím nárok na vyplacení dotace?

Pokud budete mít zájem, nabízíme rovněž zajištění výhodného úvěru, kterým lze profinancovat až 100% pořizovací hodnoty. Na získání dotace nemá úvěr žádný vliv.

Jak funguje spojení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla?

Sestava umí reagovat i při prudké změně počasí. V létě začne s předstihem chladit a v zimě s předstihem topit tak, abyste vůbec nepocítili změnu v tepelném komfortu. Když je v systému fotovoltaická elektrárna, regulace zhodnotí, jestli je výhodnější odebrat elektřinu ze sítě, nebo z produkce sluneční elektrárny. A tak navíc i ušetříte.

Dá se tepelným čerpadlem i chladit?

Ano. Tepelná čerpadla v nabízených sestavách umí plně nahradit klimatizaci. Pokud máte v domě podlahové topení, dá se s ním v kombinaci s našimi tepelnými čerpadly chladit. V tomto případě se nemusíte bát, že vám bude zima od nohou. Doma vám bude příjemně a odpadají i zdravotní potíže, které některým lidem způsobuje klasická klimatizace. Pocitově lze takto chlazené místnosti přirovnat k pobytu ve staré kamenné budově, zámku, nebo jeskyni.

Umí čerpadlo efektivně komunikovat se fotovoltaickou elektrárnou?

Ano. Máme propojenou komunikaci mezi střídačem a regulátorem tepelného čerpadla. Na základě aktuálního výkonu fotovoltaické elektrárny moduluje tepelné čerpadlo výkon kompresoru.

Máte zájem o nezávaznou konzultaci?

Zanechte nám pár údajů a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

Osobní údaje
Poskytovatel osobních údajů, fyzická osoba, bere na vědomí, že Pražská plynárenská, a.s. zpracovává osobní údaje Poskytovatele v souladu s příslušnými právními předpisy, zejména v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů, a že poskytnutí jeho osobních údajů je smluvním požadavkem a pro řádné uzavření smlouvy má povinnost tyto osobní údaje poskytnout. Veškeré informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů dostupném na www.ppas.cz/info a dále na vyžádání v obchodních kancelářích Pražské

Pražská plynárenská a.s. Jsme tu pro vás

Patříme k předním dodavatelům energií v ČR, a proto nás zajímají vaše přání, potřeby, dotazy   
i podněty. Vyberte si, jak a kde s námi chcete komunikovat, a vše spolu snadno vyřešíme.

 

Online

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Zákaznický portál

Snadný přehled o vašich platbách, tarifech atd. a možnost vše vyřešit „na pár kliknutí“…

 

Tipy pro úspory

Praktické tipy, jak využívat a tedy i platit méně plynu a elektřiny, a přitom mít pořád doma teplo a pohodu…

Osobní kontakt

Podle našich zkušeností je mnohdy nejlepší spolu prostě mluvit nebo si napsat.  

 

Zákaznická centra

Zvolte nejbližší pobočku a domluvte si schůzku předem. Vše pak poběží hladce…

 

Kontakt

Neradi řešíte vše online a nehodí se vám jít do zákaznického centra? Nevadí, zkrátka nám zavolejte nebo napište…

Pražská plynárenská a.s. Našich klientů si vážíme

Snažíme se vám co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život, abyste měli v oblasti energií vše vyřešené a funkční a mohli jste se věnovat všemu, na čem vám záleží.

Poradíme, vysvětlíme, pomůžeme

Potřebujete se zorientovat v nabídce energetických produktů a služeb, zvolit nejvýhodnější tarif, rozhodnout se o energetickém řešení pro váš dům nebo byt? Rádi vám poradíme a případně navrhneme konkrétní řešení pro vaši situaci.

Jsme dobrý soused

Je na nás spoleh a dodávky energií od nás plynou bez problémů. Jsme také stabilním partnerem řady kulturních a sportovních akcí, charitativních aktivit a institucí, a tak přispíváme k hezkému životu lidí ve městě a jeho okolí. Od velkých jako Metronome Prague nebo Signal Festival, až po ty nejmenší.

Jsme hospodární

Bez patosu a zodpovědně se staráme o to, abychom zachovali naše životní prostředí i pro příští generace. „Zelenější“ plyn, fotovoltaika, tepelná čerpadla, cirkulární energetická řešení pro městské části atd., ale i jednoduché změny jako zasílání elektronických faktur na e-mail místo papírových, to vše neodmyslitelně patří k životu Pražské plynárenské.

Aktuální odstávky v distribuční zóně Pražské plynárenské Distribuce 

 

Aktuální odstávky plynu najdete na  této stránce.

Co mám dělat, když cítím plyn

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte pohotovostní  linku na číslo 1239.

Na této nepřetržité pohotovostní lince můžete nahlásit následující události:

  • veškeré úniky zemního plynu
  • poruchy dodávky zemního plynu do místa spotřeby
  • závady nebo úniky na plynoměru
  • poruchy a závady na zařízení v majetku či užívání společnosti Pražská plynárenská Distribuce (plynovod, regulační stanice, přípojky atd.)

 

Další informace najdete na webu PPD.

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit na možnou delší čekací dobu na našich obchodních kancelářích. Pokud nás plánujete navštívit, zvažte prosím využití zákaznického portálu, kde většinu požadavků vyřídíte pohodlně on-line, nebo rezervaci Vaší návštěvy. Děkujeme za pochopení.