Galerie Smečky

Galerie Smečky je výstavní a společenský prostor v centru Prahy, který se zaměřuje na prezentaci současných výtvarníků spolu s jedinečnou sbírkou české koláže, kterou vlastní společnost Pražská plynárenská.
 
Korporátní sbírka Pražské plynárenské čítá více než 550 děl. Ve sbírce jsou zastoupeni všichni významní čeští autoři i autorky, kteří se médiu koláže ve 20. století věnovali. Jádro předválečné avantgardy tvoří práce Toyen, Jindřicha Štyrského či Adolfa Hoffmeistera. Poválečnou tvorbu reprezentují jména Jiřího Koláře, Běly Kolářové, Jana Koblasy, Libora Fáry, Květy Pacovské či Karla Trinkewitze.
 
Galerie Smečky zahájila svou činnost v roce 2005 a od té doby uspořádala desítky výstav významných českých výtvarníků. Součástí je vždy i pestrý doprovodný program. Podpora společensko-kulturního dění v metropoli patří mezi jeden z pilířů odpovědného podnikání koncernu Pražská plynárenská.
Galerie Smečky, Ve Smečkách 24,      
110 00 Praha 1      
Tel.: +420 222 210 268      
E-mail: galerie.smecky@ppas.cz
Otevřeno: Út - So: 11:00-18:00      
Přidejte si nás na Facebooku

Ústav pro studium totalitních režimů a Galerie Smečky uzavřely Memorandum o spolupráci

Ve slavnostní atmosféře v prostorách Galerie Smečky se ve čtvrtek 25. dubna uskutečnil významný krok pro českou vzdělávací a kulturní scénu: podepsání Memoranda o spolupráci mezi Ústavem pro studium totalitních režimů a Nadačním fondem Galerie Smečky. Tento akt zpečetil nadcházející společné projekty, které mají za cíl propojit historii s přítomností a umožnit široké veřejnosti, mládeži i seniorům hlubší vhled do totalitní minulosti naší země prostřednictvím výstav a edukačních aktivit.

Pod záštitou Ladislava Kudrny, ředitele ÚSTR, a Martina Píšy, předsedy správní rady Nadačního fondu Galerie Smečky, a za přítomnosti Ludvíka Baleky, předsedy představenstva Pražské plynárenské, Kamila Nedvědického, 1. náměstka ředitele ÚSTR a členů Správní rady galerie Smečky, se otevírá nová éra vzájemného sdílení informací a koordinace vzdělávacích aktivit. Spolupráce, která v sobě nese ducha vzájemného respektu a podpory, směřuje k obohacení obou stran, a především k prohloubení pochopení současné generace pro události, které formovaly naši společnost.

Toto partnerství je dalším příkladem, že Pražská plynárenská nadále pokračuje ve své misi podporovat kulturní a vzdělávací projekty, které jsou základem pro rozvoj udržitelné a prosperující společnosti.   
 

Mgr. Martin Píša    
Předseda správní rady Nadačního fondu Galerie Smečky     
NadacnifondGS@ppas.cz 

Galerie Smečky     
Ve Smečkách 24, Praha 1 – Nové Město     
Otevřeno úterý – sobota, 11:00 – 18:00     
Tel: 222 210 268     
Facebook.com/GalerieSmecky/

Tisková zpráva je ke stažení zde. 

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.