Sdělení Pražské plynárenské v návaznosti na dezinformace ohledně dodatečného financování akcionářem

Vzhledem k některým zcela neopodstatněným, účelovým a zavádějícím informacím, které se v posledních dnech objevují v souvislosti s žádostí Pražské plynárenské o dodatečné financování od akcionáře (hlavní město Praha), deklarujeme, že dodávka energií našim zákazníkům není výše uvedeným nijak ovlivněna, stejně jako provoz společnosti.

Dodatečné financování od našeho akcionáře, o které Pražská plynárenská požádala, má návaznost zejména na povinnost disponovat zásobami zemního plynu v podzemních zásobnících včetně nyní projednávaných zpřísňujících požadavků na navýšení zásob pro zimní sezonu 2022/2023. V kombinaci s vysokými cenami to pro Pražskou plynárenskou představuje výrazně vyšší nároky v oblasti financování, a to v řádu miliard. Jak bylo uvedeno, problematika (povinná zásoba plynu) je v rámci zainteresovaných subjektů stále v jednání a v případě, že bude vyřešena jiným způsobem, nebudou tyto prostředky čerpány.

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.