Pražská plynárenská snižuje prodejní cenu zemního plynu a nabízí nové FIXované ceny

S účinností od 1. 5. 2023 sníží Pražská plynárenské prodejní ceny zemního plynu v rámci základního ceníku „Standard“ pod vládou stanovený cenový strop, a to na 2 904 Kč/ MWh vč. DPH.

Zákazníci Pražské plynárenské mohou dále od stejného data využít nové fixované ceny zemního plynu i elektřiny. Ty budou v obou případech s fixací na jeden rok a taktéž pod vládou stanoveným cenovým stropem.

• V případě zemního plynu je fixovaná cena 2 752,75 Kč/MWh vč. DPH + stálé platy. Ve srovnání s vládou stanoveným cenovým stropem ušetří tak průměrná domácnost využívající zemní plyn v bytě k vaření, ohřevu vody a topení s ročním odběrem 11 MWh  cca 3 000 Kč ročně.

• V případě elektřiny je fixovaná cena 5 777,75 Kč/MWh vč. DPH + stálé platy. Ve srovnání s vládou stanoveným cenovým stropem ušetří tak průměrná domácnost v bytě s distribuční sazbou D02 a spotřebou 2,8 MWh/rok  necelých 760 Kč ročně.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.