Aktuality

Pražská plynárenská úspěšně prošla prvním dozorovým auditem systému protikorupčního managementu

Ve společnostech koncernu PP Pražská plynárenská, a.s., Pražská plynárenská Distribuce, a.s., a Pražská plynárenská Servis distribuce, a.s., proběhl první dozorový audit, který měl za cíl přezkoumat systém protikorupčního managementu a ověřit plnění prvků normy ČSN ISO 37001:2016 po roce od získání certifikátu.

Zákazníky z řad domácností máme pod vládou stanoveným stropem

V důsledku snižování prodejních cen zemního plynu, které letos učinila Pražská plynárenská hned třikrát (1. září, 1. července a 1. května.), jsou prodejní ceny zemního plynu základního ceníku „Standard“  a produktů na něj navázaných, stejně tak i cenově fixovaných produktů pod vládou stanoveným cenovým stropem.  Pražská plynárenská tak aktuálně nemá nad vládou stanoveným stopem z řad domácností žádné zákazníky. 

 Z pohledu ceny dodávaného zemního plynu mají zákazníci u Pražské plynárenské poměrně široký výběr různých možností dle jejich preferencí. 

Změna názvu ulice Koněvova na Hartigova

Rádi bychom Vás informovali, že s účinností od 1. 10. 2023 bude na základě usnesení Rady hl. m. Prahy změněn název ulice Koněvova na Hartigova.

Změna názvu ulice bude v našich systémech provedena automaticky a z Vaší strany tak není potřeba dělat žádné další kroky.

Zároveň s výše uvedeným nedochází ke změně smlouvy a ani k jiné skutečnosti související s obchodním vztahem mezi Vámi a naší společností.

Toto se týká i Vašeho smluvního vztahu, tzn. smlouvy o připojení, s provozovatelem distribuční soustavy.

Máme to pod kontrolou

Pilotní projekt

 

Pražská plynárenská ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 zahájila pilotní projekt s názvem MÁME TO POD KONTROLOU. Projekt spočívá v monitoringu energetické spotřeby mateřských a základních škol Prahy 6 v průběhu zimních a jarních měsíců (do konce dubna 2023). Chcete se dozvědět více? Klikněte sem.

Společně proti korupci

Pražská plynárenská, uspořádala ve spolupráci s Czech Institute of Directors a za podpory Ernst & Young konferenci na téma „Protikorupční management v obchodní společnosti“. Konference navazovala na nedávnou úspěšnou certifikaci mezinárodní protikorupční normy ISO 37001 třech společností koncernu Pražská plynárenská, která se tak stala první energetickou společností v Čechách, jenž se komplexní certifikací může pochlubit. Získání certifikace je zárukou, že setrvalý boj proti korupci patří mezi priority společnosti.

Evropská komise minulý týden zveřejnila dlouho očekávaný plynárenský balíček

Pražská plynárenská studuje nový soubor evropských směrnic a jejich možný dopad do podnikání a hospodaření koncernu.

Patnáctého prosince Evropská komise zveřejnila soubor navrhovaných legislativních úprav zásadních plynárenských směrnic.  Návrhy zahrnují pravidla pro dekarbonizaci trhu s vodíkem a plynem, legislativu pro omezování metanových emisí, pro energetickou kvalitu budov a nakládání s uhlíkem.

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.