Tisková zpráva 3.7.2019

Pražská plynárenská v roce 2018: třetí nejvyšší konsolidovaný zisk v historii, ceny pro domácnosti patřily mezi nejnižší  za posledních 10 let a podpora ekologických zdrojů.
 

Pražská plynárenská dosáhla v roce 2018 konsolidovaného zisku před zdaněním ve výši 1,279 miliardy korun. Přestože zisk byl nižší než v přechozích dvou letech, jde o třetí nejlepší výsledek hospodaření za posledních deset let. Pražské plynárenské se zároveň nadále daří plnit cíl stabilizace a snižování ceny plynu pro koncového zákazníka.

„Osobně mne velmi těší, že se nám podařilo dosáhnout velmi dobrých hospodářských výsledků, aniž bychom museli promítnout neustále rostoucí cenu zemního plynu na velkoobchodních trzích do koncových cen našim zákazníkům, tak jako učinili mnozí naši konkurenti. Pražská plynárenská podniká za účelem zisku, avšak nikoliv zisku za každou cenu.“ komentoval hospodářský výsledek roku 2018 předseda představenstva Ing. Pavel Janeček, který zároveň konstatoval, že „všechny cíle, které si před sebe společnost postavila, se podařilo naplnit.“

Již druhým rokem drží tato strategická pražská firma průměrnou cenu plynu pod hranicí 800 Kč za MWh,   v rámci   jednotlivých cenových produktů však  mohli zákazníci dosáhnout ceny ještě výrazně nižší.  

 

Přestože hlavním posláním Pražské plynárenské zůstává prodej plynu, společnost v posledních letech úspěšně diverzifikuje svoji tržní pozici. Počet vlastních odběrných míst elektřiny plynaři od roku 2014 zvyšují v průměru o 23 % ročně. Za poslední tři roky se tak počet přípojek zdvojnásobil a dnes platí, že na deset odběrných míst plynu firma obsluhuje jedno  s elektřinou.

Elektřina se pomalu ale jistě stala významným vedlejším byznysem Pražské plynárenské. Ambice společnosti se však neomezují jen na dodávání energie. Svoji pozornost firma zaměřuje na navrhování celkových řešení, která zákazníkům šetří energii a čas, a tím i peníze. „Již nevystupujeme jen jako prodejce zemního plynu a elektrické energie, ale snažíme se profilovat i jako poskytovatel souvisejících služeb a chytrých řešení. Naší přidanou hodnotou je větší zákaznický komfort, efektivní využívání zdrojů a energetické úspory,“ shrnuje rozšíření služeb Pražské plynárenské Ing. Pavel Janeček.

Pražská plynárenská je známá svým dlouhodobým důrazem na rozšíření čisté mobility. V současnosti provozuje již 9 vlastních CNG čerpacích stanic pro veřejnost a plyn dodává   pro  26 dalších CNG stanic. V portfoliu společnosti je i půjčovna osobních vozidel na CNG a každý Pražan již mohl pocítit, že  flotila svozové společnosti Pražské služby přešla z vysoko-objemových dieslových motorů právě na ekologický pohon CNG. Méně známá je skutečnost, že Pražská plynárenská dodává na pražské střechy rovněž malé fotovoltaické elektrárny. Pražanům tak pomáhá přesunout se z role čistých spotřebitelů do kategorie tzv. prosumers a ulehčuje jak životnímu prostředí, tak i jejich peněženkám.

Detaily z hospodaření Pražské plynárenské a.s. v roce 2018 naleznete ve Výroční zprávě společnosti zde:
https://www.ppas.cz/sites/default/files/vyrocni-zpravy/190502_aktivn%C3%AD%20obsah_VZ%202018.pdf

Mgr. Miroslav Vránek
e-mail: miroslav.vranek@ppas.cz

Aktuality

Pražská plynárenská se ráda postará

Jsme online

V našem Zákaznickém portále získáte snadný přehled o Vaší smlouvě, platbách a zároveň zde řadu požadavků vyřídíte bez čekání „na pár kliknutí".

Přechod k nám nebo přepis smlouvy u nás také vyřídíte pohodlně online. Nyní navíc s možností získat bonus za přechod k nám od jiného dodavatele.
 

Máme něco navíc

Staráme se o Vaši bezpečnost. Rádi Vám bezplatně zapůjčíme detektor úniků plynu, kterým lze zkontrolovat možné netěsnosti na plynovém vedení nebo si u nás můžete zakoupit detektor úniku oxidu uhelnatého (CO), který by neměl chybět v žádné domácnosti s plynovými spotřebiči.

Snížit si můžete s námi také náklady na opravu nebo montáž vybraných spotřebičů díky našemu programu Zákaznická výhoda.

Jsme stabilní a féroví

Jsme dodavatelem energií už více než 120 let a plyn nebo elektřinu Vám za férové ceny rádi poskytneme na území celé České republiky. Patříme do vlastnictví hl. města Prahy, kde se staráme o celou distribuční síť zemního plynu. Jsme zde totiž dodavatelem poslední instance a postaráme se tak o Vás i v případech, kdy jiný dodavatel plynu zkrachuje nebo z jiného důvodu není schopen dodávat energie.