Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha budou spolupracovat na rozvoji energetického hospodářství a vodíkových technologií

Trojstranné memorandum, týkající se vzájemné spolupráce při rozvoji, provozování, financování a modernizaci energetického hospodářství v rámci Sportovního areálu Eden, podepsala dnes Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha. Předmětem memoranda je vzájemná spolupráce a předávání zkušeností v oblasti provozování, financování, zajišťování dotací a modernizace energetického hospodářství, obnovitelných zdrojů a vodíkových technologií. Pražská plynárenská se v tomto rámci soustředí zejména na plynové kotelny, kogenerační jednotky, tepelná čerpadla a vodíkové technologie.

„Ve vztahu k regionu a jeho obyvatelům plní naše společnost nejen roli spolehlivého a významného dodavatele energií a poskytovatele energetických služeb, ale současně i společensky odpovědného partnera přispívajícího k udržitelnému rozvoji Prahy. V tomto rámci tak logicky považujeme i ochranu životního prostředí a aktivní prosazování nových energetických technologií a řešení za neoddělitelnou součást svých podnikatelských aktivit a aktivně se tak snažíme podílet na utváření regionu hlavního města Prahy jako místa pro kvalitní a spokojený život jeho obyvatel. Jsme rádi, že v tomto rámci můžeme spolupracovat s tak silnými partnery, jakými jsou Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha, uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

Mezi strategické cíle Pražské plynárenské patří mimo jiné nabízet svým zákazníkům v budoucnu minimálně 75% zelených produktů, v rámci své činnosti výrazně podporovat využívání moderních technologických řešení, pružně reagovat na výzvy nové energetiky a poskytovat související odborné poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. V neposlední řadě zajistit v rámci Koncernu Pražská plynárenská uhlíkově neutrální provoz.

„Podíl Pražské energetiky na revitalizaci sportovního areálu SK Slavia spočívá v rekonstrukci energetických sítí v celém sportovním areálu SK Slavia, popřípadě ve vybudování nových sítí včetně možnosti datových přenosů, které umožní instalace fotovoltaických elektráren a následně i moderních osvětlovacích systémů s úspornými svítidly. Pro vytápění sportovišť a dalších prostor počítáme s využitím technologií tepelných čerpadel, která jsou dnes perspektivním způsobem vysoce efektního a úsporného vytápění. To vše se bude realizovat s cílem dosažení energetické soběstačnosti, snížení nákladů na energie a vstřícnosti k životnímu prostředí s vysokým uživatelským komfortem,“ říká Rudolf Červenka, ředitel úseku Energetické služby dceřiné společnosti PREměření.

Ta se ve Skupině PRE stará právě o takové projekty a má za sebou stovky úspěšných realizací jak ve spolupráci s pražskými městskými částmi, tak ve firemní či v individuální sféře. Zkušenosti získané z dosavadních realizací například v obecních objektech Prahy 14, kdy tak zvaný energetický management „hlídá“ spotřebu energií a vody, aby nedocházelo k nečekaným ztrátám a plýtvání, opravňují Sportovní klub Slavia Praha k optimistickým očekáváním dosažení zajímavých úspor po realizaci všech navržených opatření.

"Sportovní klub Slavia Praha provozuje ve Vršovicích rozsáhlá sportoviště, mimo jiné energeticky náročné provozy jako zimní stadion, tři plavecké bazény, nebo komplex sportovních hal. Dramaticky se zvyšující ceny energií nás donutily přemýšlet o modernizaci energetického hospodářství s důrazem na obnovitelné zdroje a jiné moderní technologie. Mám velkou radost, že jsme v Pražské plynárenské a Pražské energetice našli silné partnery se kterými vybudujeme v areálu v Edenu moderní energetické hospodářství a ukážeme tím tak třeba i cestu dalším sportovním klubům, které změny na trhu s energiemi rovněž citelně zasáhly", uvedl předseda představenstva Jiří Vrba.

Náš přístup

Jak se chováme ke klientům?

Budete mít vždy přehled

O všech svých účtech, změnách a fakturách budete mít na zákaznickém portále vždy přehled.

Jsme hospodární

Zasílání ekologičtějších elektronických faktur na e-mail dáváme přednost před papírovými.

Objednejte se na přepážku

U nás na přepážce nemusíte trávit celé odpoledne. Zarezervujte si čas návštěvy předem.

Kontrolujeme vaše platby

Chápeme, že každý může zapomenout, a proto vám dáme včas vědět pokud zapomenete zaplatit zálohu nebo fakturu.

Rádi vám pomůžeme s přepisem při stěhování

Stěhování může být stresující období a my vám ho nechceme ztěžovat. U nás vám poradíme, co vše bude potřeba.

Vysvětlíme složitosti

Nevíte jaký zvolit tarif nebo co je to distribuční sazba? Všechny neznámé pojmy vám vysvětlíme na webu nebo na infolince.

Služby pro Vás

O čem jste možná nevěděli, ale mohlo by se vám hodit

Plyn

Mějte u nás plyn a ušetřete čas i peníze.

Chci kompletní nabídku

Objednání na přepážku

Nečekejte ve frontě na pobočce a objednejte se na určité datum a čas.

Rezervace zde

Zákaznický portál

Pohodlný přístup do Vašeho účtu, ať už na webu či mobilu.

Přihlášení Registrace

Služby zákazníkům

Objevte zajímavé nabídky, které jsme pro Vás sjednali.

Další nabídky

Aktuální odstávky:

Odstávky

Vždy se včas dozvíte o odstávkách plynu.

Když cítíte plyn:

Zavolejte kdykoliv 1239

Pokud máte podezření, že cítíte ve vašem okolí plyn, volejte plynovou pohotovost.

©2002-2019 Pražská plynárenská , a.s | Podmínky používání webu